Ова го може само Карл Лагерфилд

Loading...

Извонредниот Карл Лагерфилд секогаш е полн со изненадувања, па така во колекцијата пролет/лето 2013 ги претстави своите најнови колекции за кои многу ќе се крене прашина.

 

Откако престанаа гласините околу неговата хола-хоп чанта, вниманието на модните блогови се сврте околу неговата мала лего чанта!

 

Интересна, пластична чанта која е наменета за да ја држите во своите раце, со препознатливото Channel знакче и лего форма, ни доаѓа во црвена, сина, зелена, жолта и розева боја.

 

Ве заинтригира ли оваа нова креација на Channel?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погледнете ги и следниве статии:

 

Објаснување од Лагерфилд за најчудната ташна

 

Paco Rabanne – Пролет 2013

 

Висока чоколадна мода од Париз

 

 

loading...
Loading...