Девојката со тело како песочен часовник – Нејиниот струк е неверојатни 50 cm

Loading...

Романскиот модел Иона Спандерберг е тешка само 38 килограми. Иако сите на прв поглед помислувуваат дека овој модел има анорексија, моделот истакнува дека се храни здраво, притоа јадејќи три дневни оброци, меѓу кои е и чоколадото како нејзино омилено нешто и дека е горда на своите барби пропорции кои изнесуваат 32-30-32 (мерки на обемот на градите, струкот и колковите.

Романскиот модел Иона Спандерберг е тешка само 38 килограми. Иако сите на прв поглед помислувуваат дека овој модел има анорексија, моделот истакнува дека се храни здраво, притоа јадејќи три дневни оброци, меѓу кои е и чоколадото како нејзино омилено нешто и дека е горда на своите барби пропорции кои изнесуваат 32-30-32 (мерки на обемот на градите, струкот и колковите.

“Жена со тело како песочен часовник”  е само еден од прекарите на Иона Спандерберг, романскиот модел чиј обем на струкот изнесува неверојатни 50 cm.

За време на тинејџерските денови струкот на оваа девојка изнесувал 45 cm, со што со текот на времето и не се променил значително најмногу.

Овој период на адолесценција Романката истакнува дека го памети како еден тежок период од нејзиниот живот поради постојаните коментари  од страна на нејзиното опкружување како и нејзините врсници во школото во кое го градела своето образование.

Голем дел и денес веруваат дека имам вадно ребра за да би го имала овој изглед, но тоа е лудо, ова е дело на мајка природа, истакнала Иона, која е и официјално прогласена за жената со најтенкиот струк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погледнете ги следниве статии

 До која крајност одат манекенките на „Victoria’s Secret“?

 

 

 

 

 “Scary Beautiful” – Најстрашните обувки на сите времиња

 

 

 

 

 Модни совети за како да изгледате послабо

loading...
Loading...