Принцезите од светот на Дизни, инспирација за неверојатен накит

Loading...

Дали би можеле да замислите како би изгледал накитот кој би бил изработен благодарејќи на инспирацијата од секогаш најубавите и најбајковити принцези од светот на Дизни.

Благодарение на модната куќа Chopard, оваа бајка стана реалност.

Колекцијата од 10 скапоцени парчиња на накит, инспирирани од Дизни принцезите како Заспаната Убавица, Пепелашка, Снежана, и Мулан ќе бидат сосема доволна причина за момент да останете без здив.

Во склоп на лимитираната колекција покрај герданите, дел од бајковитиот накит наоѓаат и сакпцените обетки, прстени и алки.

Уживајте во прекрасната галерија.

 

Погледнете ги следниве статии

 Како да го носите вашиот накит

 

 

 

 

 

 Најдобрите комбинации на гардероба со различните модели на обувки

 

 

 

 Висока чоколадна мода од Париз

loading...
Loading...