Гардероба за непогрешлив избор според Џесика Алба

Loading...

Едноставен, непогрешлив и тренди е краток опис на она што го препорачува прекрасната Џесика Алба како нејзин моден совет за тоа што треба една девојка да поседува во својот плакар.

 

Иако таа не ги прати слепо модните трендови, таа сепак знае како да искомбинира совршен аутфит за секаква намена.

За деловен состанок Џесика имаше искомбинирано бела кошула, сиво сако со линии и наједноставни сиви панталони со високи потпетици, а сепак изгледаше класично и заносно. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитајте ги и следниве статии:

 

David Beckham за Breitling.

Џемпери за секоја пригода

Белата боја веќе не е интересна за невестите

loading...
Loading...