5 бои за секси есен

Loading...

Ако ви се здосадија бронзерите, или руменилото во кожа боја, тогаш ви предлагаме неколку супер забавни и возбудливи make-up трендови со кои ќе бидете вистинска есенска заводничка.

 

Виолетов сјај за усни

 

Темнозелена сенка за очи

 

Портокалово руменило

 

Сребрен лак за нокти

 

Руж во боја на црно вино

 

Погледнете ги и следниве статии:

Есенски модни комбинации

 

Модни трендови оваа есен

 

Хит лакови за оваа есен

 

loading...
Loading...