Карл Лагерфилд со најнов изум

Loading...

 

После сите критики околу неговата холахоп чанта која тој ја промовираше на Модната недела во Париз, тој сепак не се откажа од својот изум но го направи малку попрактичен. 

 

Имено тој својот изум малку го измени и наместо огромна холахоп чанта, тој чантата ја претвори во мини чанта. 

 

Слатките мини чантички се веќе во продажба и се високи 24 сантиметри и можат да се носат во секоја пригода. Оние кои можат да си го дозволат ова луксузно задоволство веќе може да се пофалат со ваква чанта…

 

Браво Карл за овој извонреден изум…

 

Погледнете ги и следниве статии:

Ова го може само Карл Лагерфилд

Chanel – Пролет 2013

Објаснување од Лагерфилд за најчудната ташна

loading...
Loading...