Како да се нашминкате кога носите очила

Loading...

Шминката може многу да го промени вашиот изглед безразлика на очилата што ги носите.

 

Искористете ги овие идеи и дадете им заводнички поглед на вашите очи. 

 

*Ако имате впечатлива рамка, бирајте светли и неутрални сенки. Нанесете ги на цел капак, а што се однесува на текстурата, нека бидат масни и кремасти сенки. Ако ставате креон, потрудете се линијата да биде што потенка.

 

*Дамите кои носат дискретни наочари им се препорачува посилна шминка, но без претерување. Во двата случаеви треба да ги избегнувате премногу темните сенки затоа што визуелно ги намалуваат очите.

 

*Ако сте далековиди избегнувајте сенки што светат, вашиот избор треба да бидат мат нијансите, виолетова, смеѓа, зелена, златна… Доколку сте кратковиди, бирајте ги светлуцавите сенки, затоа што на очите визуелно ќе им дадат посвеж изглед.

 

Поврзани статии:

5 бои за секси есен

 

 

 

Неколку трикови за брзо шминкање

 

 

 

Make-up трикови за да ги подигнете очните капаци

 

loading...
Loading...