8 знаци на досаден секс и како да го диверзифицирате

Ако интимната комуникација стана здодевна активност и обврска, време е за промена. Студијата за ова прашање, спроведена во Велика Британија, покажува дека за 85% од паровите, интимниот живот станал рутина. Луѓето признаваат дека престанале да експериментираат под покривката и водат љубов само во одредени денови, а честопати се сеќаваат на бившите партнери за време на сексот.

8 знаци на досаден секс и како да го диверзифицирате

Нема ништо чудно во нашиот недостаток на страст во спалната соба. Секојдневниот стрес, заморот од домашните активности и обврски, финансиските тешкотии и професионалните проблеми му штетат на квалитетот на животот, вклучително и на неговиот интимен дел.

Еве кои знаци укажуваат на тоа дека нашиот љубовен живот бара преземање итни мерки за да излеземе од замката на рутината.

Сеќавања од секс со поранешен партнер
Повремено потсетување на вашиот поранешен партнер е сосема нормално. Но, ако почнеме постојано да ја споредуваме личноста до нас со претходната, постои опасност да ја влошиме нашата врска. Обидете се да одредите што точно ви недостасува во сексот, споделете го со саканата и експериментирајте заедно во кревет. Можете да започнете со романтичен состанок или жешка секс игра за разгорување на страстите.

Запомнете дека ако не уживате во сексот, не е секогаш виновен вашиот партнер. Не плашете се да ги споделите вашите желби со него – само тогаш во вашата спална соба ќе владее вистинска хармонија.

Нема спонтаност
Земете ги работите во свои раце и направете го тоа спонтано. Ова ќе го зголеми нивото на адреналин и ќе го направи сексуалното задоволство посилно. Ако сте навикнати да имате секс навечер, изненадете го саканиот будејќи го со жешки галење. Погрижете се да му посветите внимание во текот на денот со прегратки, случајно галење и играње. А зошто да не се бањаме заедно навечер?

Запомнете зошто се заљубивте во партнерот. Посетете ги првите места на вашите романтични состаноци и направете го она што ве поврзуваше на почетокот на врската. Пријатните спомени можат да го направат сексот жешко искуство.

На истото место, во исто време
Со текот на времето, страста стивнува. За многу парови, водењето љубов често станува вообичаена рутина. За да се ослободите од проблемот, фокусирајте се на создавање интимна средина која е погодна за спонтан секс. Испробајте нови трикови – тантра практики, предигра, игри со улоги кои ќе ве наведат на нежен бран.

Пози кои станаа премногу здодевни
Да бидам искрен, зборувањето за секс е незгодна работа, дури и кога тоа е личноста што ја сакате. За да започнете интимен разговор, прво да го пофалиме партнерот и да му кажеме дека е навистина добар во кревет. Не треба да кажуваме во чист текст што не вознемирува во нашите сексуални навики. Подобро е деликатно да предложите нешто ново што нема да направи нашиот партнер да се чувствува непријатно.

Направете го тоа така што тој ќе разбере дека сакате да го диверзифицирате вашиот заеднички интимен живот, без да го обвинувате или навредувате партнерот. Преземете иницијатива со тоа што ќе бидете сигурни дека и вашата сакана ќе се чувствува удобно со новите понуди.

8 знаци на досаден секс и како да го диверзифицирате ПРОДОЛЖУВА ПОДОЛУ НА СТРАНАТА 2 ⬇⬇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.