Борисов заспа на доделувањето на Нобеловата награда

Loading...

Бугарскиот премиер Бојко Борисов призна во четвртокот дека задремал во текот на доделувањето на Нобеловата награда за мир во норвешката престолнина Осло.

Летот од Софија од Осло траел седум часа, а претходно бугарскиот премиер Бојко Борисов патуваше во САД каде тоа имаше средба со американскиот претседател, појасни кабинетот на бугарската влада, откако во четвртокот на интернет се објавени видео снимки на кои Борисов е прикажан како дреме или си игра со мобилниот телефон за време на доделувањето на Нобеловата награда за мир на Европската унија.
Толку многу работи, што се замори, се наведува во соопштението на кабинетот на Борисов.

Макфакс

loading...
Loading...