Адис Јаховиќ во украинска Ворскла

Македонскиот фудбалски репрезентативец продолжува во полскиот тим на Ворскла.Македонскиот интернационалец кој до неодамна беше во дресот на швајцарски Вил во иднина ќе го носи дресот на украинскиот тим Ворскла.
Одличните партии во дресот на швајцарски Вил и Цирих беа повод нашиот интернационалец да има солидни понуди од останати клубови, а тој се одлучи да се пресели во Украина.
Во Вил на 37 натпревари постигна 24 погодоци, додека пак на позајмицата во Цирих на 15 натпревари постигна 4 погодоци.
Во дресот на нашата национална селекција, Јаховиќ има одиграно 5 натпревари и притоа постигна 1 погодок, дебитантскиот против Словенија.
Извор/Фото: sportclub.mkМакедонскиот интернационалец кој до неодамна беше во дресот на швајцарски Вил во иднина ќе го носи дресот на украински

Пронајдете не на следниве мрежи: