Агим Ибраими за 2 милиони евра во Каљари!!!

Најдобриот македонски фудбалер официјално потпишува за италијанскиот калчолигаш Каљари.Според информациите, првичната понуда која гласела 1,5 милиони евра била одбиена од страна на словенечкиот тим, но, втората во износ од 2 милиони евра била прифатлива за Марибор па така нашиот интернационалец ќе има можност својот раскошен фудбалски квалитет да го прикажува во силната италијанска Серија „А“.
Ибраими потпишува тригодишен договор со италијанскиот тим.
25-годишниот македонски интернационалец имаше и повеќе од успешна кариера во словенечки Марибор, каде на 56 натпревари успеа да постигне 17 погодоци и да го привлече вниманието на гиганти како ПСЖ, Порто, Атлетико Мадрид и Њукасл.Според информациите, првичната понуда која гласела 1,5 милиони евра била одбиена од страна на словенечкиот тим, но, вт

Пронајдете не на следниве мрежи: