Алеш Пипан: Зарем очекувавте повторно да бидеме четврти…

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Алеш Пипан, во интервју за „Ал Џезеира Балкан“ вели дека македонската репрезентација се борела за третото место во групата.Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација вели дека целта била да се освои третото место во групата, бидејќи фаворити биле Литванија и Србија, кои ја потврдија фаворитската улога.
„Зарем очекувавте повторно да бидеме четврти тука. Литванија и Србија тука беа фаворити и тоа го докажаа. Ние останатите се боревме за третата позиција, но за жал ние не успеавме да ја реализираме нашата цел“ изјавил нашиот селектор.
Извор/Фото: derbi.mkСелекторот на македонската кошаркарска репрезентација вели дека целта била да се освои третото место во групата, бидеј

Пронајдете не на следниве мрежи: