Бизарна смрт: Починал откако фрлале портокали на него!

Имено, еден човек починал на лице место кога неговите колеги го мавале со портокали при една расправија. Инцидентот се случил во Јужна Африка.Полицијата уапсила двајца јужноафрикански работници, за кои се смета дека го извршиле убиството.
Кол Моатше Нгоепе од полицијата во Лимпопо, изјави дека осомничените почнале да го маваат несреќникот со портокали и тој починал на лице место потоа.
Жртвата немала видливи рани, што сугерира дека починал од траума.
Осомничените се на возраст од 27 и 30 години, а инцидентот се случил на една фарма во Цанин, северен дел на Јужна Африка.
Се смета дека ова е прва смрт во светот за која главен „виновник“ е портокал.
Статистички гледано, околу 150 луѓе годишно умираат од некои плодови кои паднале врз нивната глава, а жртвите се обично луѓе кои заспале под сенките на тие дрвја.
Затоа оваа смрт го привлече вниманието на јавноста, бидејќи е прв пат да се случи некој да почине од фрлено овошје.Полицијата уапсила двајца јужноафрикански работници, за кои се смета дека го извршиле убиството.
Кол Моатше Нгоепе од полицијата во Лимпопо

Пронајдете не на следниве мрежи: