БРЗ ПОЈАДОК со кој ќе ги воодушевите домашните: Поховани топчиња!

Вкусно и брзо!Потребни состојки:
4 варени јајца
салама
2 лаици фета сирење
1 јајце
магдонос
сол и бибер
брашно, јајце и презла за поховање
масло
Начин на подготовка
Сварете ги јајцата. кога ќе се изладат изрендајте ги на крупно.
Исто така саламата изрендајте ја и ставете со јајцата. Додадете фета, зачини, ситно исецканиот магданос и едно јајце. Замесете се, за состојките да се спојат.
Обликувајте топчиња па оставете ги во фрижидер половина час а да се стегнат.
Поховајте ги во брашно, јајце и презла па потоа пржете ги во врело масло.Потребни состојки:
4 варени јајца
салама
2 лаици фета сирење
1 јајце
магдонос
сол

Пронајдете не на следниве мрежи: