Брз рецепт: Како да го направите сами популарниот италијански песто сос?

Loading...

Подгответе го дома овој вкусен италијански сос, одличен за тестенини и салати и почувствувајте го вкусот на Италија дирекно од вашата кујна!
Песто е традиционален италијански сос кој потекнува од Џенова. Иако денес постојат бројни варијанти на овој вкусен сос, сепак, најпопуларен е оригиналниот песто сос со босилек — Pesto alla Genovese.
Сосот се подготвува брзо, едноставно и не бара многу време. Рецептот можете да го прочитате на najadise.mkПодгответе го дома овој вкусен италијански сос, одличен за тестенини и салати и почувствувајте го вкусот на Италија дирекно од вашата кујна!

loading...
Loading...