Брз ручек од само три состојки!

Loading...

На познатиот видео сервис Youtube се качуват секакви видеа, но има и многу корисни видеа. Па такво видео пронајдовме на каналот на Клара која што е можеби најстарата готвачка која што има објавено Youtube видео.Познатата Клара досега своите следбеници ги има изненадувано со многу различни јадења, а сега им покажа како да се приготви ефтин и брз ручек од само 3 состојки.
За да се приготви овој ручек потребни се:
Компир, кромид и виршли.
Подготовка:
Компирот и кромидот ги сецкате на коцкички потоа ги ставате во загреана тава која што е намачкана со малку путер. Цело време мешате и додека мешате додавате зачини за вкус. Откако малку ќе поцрвене компирот ги додавате виршлите кои што претходно ги сецкате на тркалца. Сето тоа заедно се меша. Додавате малку вода колку да проврие компирот. Штом водата испари и компирот стане мек знаете дека ручекот е готов
Познатата Клара досега своите следбеници ги има изненадувано со многу различни јадења, а сега им покажа како да се приготви ефтин и брз ручек од са

loading...
Loading...