Брза ПИЦА за романтична вечера!

Loading...

Патот до машкото срце води преку стомакот, а ни жените нема да се бунат кога тој ќе им помогне во кујната. Овој рецепт можете да го подготвите за многу кратко време!Најромантично и највкусно е кога готвите заедно. Затоа прегрнете го вашиот партнер и подгответе вкусна вечера. Рецептот е брз, па ќе имате време за уживање со партнерот.
Состојки:
1 шолја топла вода
2 лажици шеќер
1 квасец
2 и половина шолји брашно
1 лажица сол
1 шолја маслиново масло
Намирници за горниот слој на пицата по желба.
За повеќе детали, погледнете го видеото:Најромантично и највкусно е кога готвите заедно. Затоа прегрнете го вашиот партнер и подгответе вкусна вечера. Рецептот е брз, па ќе имате време за

loading...
Loading...