Брзи рум бомбици

Брзи рум бомбици Состојки:
250g маргарин
250g шеќер во прав
250g мелен кекс
100g мелени ореви
2 лажици рум
100g суво грозје
100g чоколадо
Подготовка:
Изматете го маргаринот и шеќерот во прав, па додајте го кексот, измелените ореви и румот.
Од смесата правете бомбици, а во средината на секоја ставете по едно зрно суво грзје.
Ставете ги во хартиени корпи, а потоа прелијте ги во растопено чоколадо.
Изладете ги 20тина минути и послужете.Состојки:
250g маргарин
250g шеќер во прав
250g мелен кекс
100g мелени ореви
2 лажици рум
100g суво

Пронајдете не на следниве мрежи: