Брзо лесно! Подгответе си малку поинакви полнети пиперки!

Полнетите пиперки добија потполно нова димензија! Ваков сочен специјалитет ќе го задоволи вкусот и на најголемите гурмани, а се прави брзо и лесно.Потребни состојки:
една црвена пиперка
малку маслиново масло
малку кашкавал
малку сецкана шунка
едно јајце
малку сол и бибер
Пресечете ја пиперката на два дела и исчистете ја од семки. Прелијте со малку маслиново масло, наполнете со кашкавал и шунка и прелијте со цело јајце. Посолете и додадете бибер и ставете ги во огноотпорен сад. Печете на 220 степени 15- 20 минути.
Пожелба, можете да додадете и други состојки во филот за полнење.

 

Pimiento con Huevo
Pimiento con Huevo
Posted by Tastemade Español on Friday, December 18, 2015

Потребни состојки:
една црвена пиперка
малку маслиново масло
малку кашкавал
малку сецкана шунка
едно јајце

Пронајдете не на следниве мрежи: