Бурек – пита со месо без кора : Нешто едноставно ,а ПОСЕБНО !

Пробајте го овој малку поинаков рецепт за бурек 
Состојки:
-300 гр. Мелено месо
-2-3 главици кромид
-4 јајца
-1 шолја млеко
-200 мл јогурт
-12 лажици брашно
-1 прашок за пециво
-сол (до 2 лажици)
-бибер (до 1 рамна лажица)
-зејтин
Припрема:
Кромидот се сецка ситно. Се мешаат меленото месо,кромидот,јајцата,јогуртот,млекото и зачините.
Се додава брашното помешано со прашокот за печиво и се соединува.
Се истура во намачкана тепсија и се става да се пече на 200 °C околу 45 минути. Се сече и се сервира.
  
Состојки:
-300 гр. Мелено месо
-2-3 главици кромид
-4 јајца
-1 шолја млеко
-200 мл јогурт

Пронајдете не на следниве мрежи: