Човекот кој тежи 360 килограми стана Фејсбук сензација: А тој само сака…

Човекот тежок 362 килограми стана ѕвезда на Фејсбук кога е објавено видеото на кое се гледа како тој се обидува да ослабе. Лари Еванс вежва веќе 141 ден, а до сега привлекол 54.000 луѓе кои секојдневно ги следат неговите тренинзи.
Овој американец ги освои срцата на многумина затоа што отворено зборуваше за својот предизвик кој вклучува и пливање како и кревање тегови.
На секое видео тој ги моли луѓето да не го осудуваат и да не бидат сурови и да го исмеваат.
Тој со видеата се обидува да ги мотивира и другите луѓе.

 
Една порака објавена на неговата страница гласи: Одлична работа и став! Само продолжете, трудот ќе ви се исплати.
А видеото на кое тој вежба во теретана за само три дена е прегледано 19 милиони пати!
Лари Еванс вежва веќе 141 ден, а до сега привлекол 54.000 луѓе кои секојдневно ги следат неговите тренинзи.
Овој американец ги освои срцата

Пронајдете не на следниве мрежи: