Црното е секогаш „ИН“: 7 модни совети кои злато вредат!

Ова се 7-те златни правила кои мајките не научиле и потполно се во право.
 1. Вложете во класични парчиња облека
Скапото шареното фустанче со леопар принт може да звучи примамнливо. Но парите чувајте ги за класичните парчиња облека како мал црн фустан и квалитетни салонки.

 2. Секогаш треба да се чувствувате удобно
Не е поентата облеката да ве носи вас, туку вие неа. Ако не се чувствувате удобрно, како на пример, во цветен фустан, немојте да го носите. Облечете го тоа во кое ќе се чувствувате слободно и удобно.

 3. Црната боја е безвременска
Секогаш во плакарот имајте мал црн фустан или супер одело во црна боја бидејќи тие се сигурно решение кога ќе бидете неодлучна што да облечете за некоја важна или друга пригода.

4. Не е лошо да носите и малку боја
Боите би требало да знаете како да ги совпаднете со вашата коса и тен, но во секој случај, во нив ќе изгледате свежо. Само внимавајте на комбинациите.

5. Износената облека носете ја по дома
Нема поубаво чувство, после напорниот ден, да се пресоблечете во по комотна маичка која ја имате во плакарот со години.
 6. Најдобрите парчиња облека честопати не се нови или скапи
Second hand бутиците можат да бидат места каде што можете да најдете модно богатство. Исто така, обавезно посетувајте ги распродажбите и во слободното време преуредете го задниот дел од плакарот. Можеби пријатно ќе се изненадите.
 7. Да се биде своја никогаш не излегува мода
Карактерот и личноста секогаш би требало да ви е во прв план, додека облеката е нешто што ги одржува заедно и ја заокружува целата приказна.1. Вложете во класични парчиња облека
Скапото шареното фустанче со леопар принт може да звучи примамнливо. Но парите чувај

Пронајдете не на следниве мрежи: