ДАЛИ ГО ЗАБЕЛЕЖАА: Путин и Обама не сфатија што им се случува зад грб?!

Додека рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Барак Обама разговарале на состанокот на Г20 во Анталија, веројатно сметале на тоа дека таму ќе се најдат и љубопитни луѓе.На снимката од состанонот е прикажан маж кој, откако забележал дека во близина се наоѓаат лидерите на двете држави, одлучил барем да наслушне дел од нивниот разговор.
Мажот се трудел да биде што е можно посуптилен, но тоа баш и не му успеало, бидејќи многумина забележале дека тој се обидува да ги прислушува Путин и Обама.
Проценете и самите колку бил „дискретен“ во приложеното видео:На снимката од состанонот е прикажан маж кој, откако забележал дека во близина се наоѓаат лидерите на двете држави, одлучил барем да наслушне дел о

Пронајдете не на следниве мрежи: