Дали сте гладни? Коцки од палента со сирење!

Loading...

Направете вкусен оброк, кој ќе го обожавате…Состојки:
8дл вода
200г палента
5 лажици младо сирење
5 лажици намаз од сирење
2 лажици павлака
Малку пармезан
Сол, масло
Подготовка:
Сварете ја палентата. Готовата палента излијте ја во претходно подмачкана тепсија и оставете да се олади и стегне. Измешајте го сирењето, намазот од сирење, павлаката и пармезанот. Палентата исечете ја на коцки и одозгора ставете ја смесата од сирењата.
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
8дл вода
200г палента
5 лажици младо сирење
5 лажици намаз од сирење
2 лажици па

loading...