Децата просто се луди по овој ручек: Пилешки снек!

Брзо, фино и  едноставно кога  ви доаѓаат гости и  сакате да гипонудите со нешто, а немате време за готвењеСостојки:
500 гр пилешки гради
1 чаша јогурт
1 јајце
Лук во прав
Малку сол
2 чаши лебни трошки
1 лажица прашок за пециво
Поготовка
Пилешкото  исечете го на тенки ленти. Убаво  измешајте ги јајцето,јогуртот, лукот и  солта во  сад. Додадете го пилешкото и  оставете да стои  еден час или подолго
Лебните трошки, пашокот за пециво и  солта ставете ги во друг сад. Парчињата месо исцедете ги од јогуртот и додадете ги  во ронките. Пржете неколку минути  во  загреано  масло. Наздравје.Состојки:
500 гр пилешки гради
1 чаша јогурт
1 јајце
Лук во прав
Малку сол
2 чаши

Пронајдете не на следниве мрежи: