ДЕЧИЊА НА ЧЛЕНОВИ ОД ИСИС: Еве како дете од 2 години се тренира да отсекува глави!

На социјалните мрежи неколку недели кружи видео од мало дете не повеќе од 2 години, кое сеуште незнае дека постои, како неговиот татко инаку член на ИСИС го тренира да отсекува глави.Видеото е снимено во месец Јули, а се работи за мало детенце кое со остар војнички нож отсекува глава на плишано мече, пред знамето на Исламска држава.
Неколку недели откако било објавено ова видео, светот беше шокиран од видеото на кое 10 годишно момче обезглавува Сириски војник во амфитеатарот во Палмира пред бројна публика.
Инаку, ова се дел од децата кои со претходно вметната идеологија и тренинг влегуваат во Македонија како бегалци, за кои соросоидите се грижат, па дури ги споредуваат и со децата бегалци од Егејот.
Погледнете:

Видеото е снимено во месец Јули, а се работи за мало детенце кое со остар војнички нож отсекува глава на плишано мече, пред знамето на Исламска држ

Пронајдете не на следниве мрежи: