ДЕТАЛИ ОД ТРАГЕДИЈАТА: Непосредно пред давењето, Јасмина…

На зеничките базени во населбата Црквице, синоќа беше организиран концерт на групата „Невозможно жешко“ и ноќно капење, по што се случи трагедија која ја потресе Босна.За жал, беше потврдено дека синоќа починала Јасмина Т. (30).
„Според информациите со коишто располагаме во моментов, синоќа на зеничките базени дојде до давење на женско лице (1985). Дежурниот обвинител излезе на лице мест, а повеќе детали ќе се откријат по расветлувањето на овој несреќен случај“, изјави протпаролот на босанското МВР.
Трагедијата се случила утринава околу 2 часот по полноќ, откако сите содржини од страна на организаторите биле завршени и базените официјално биле затворени. Непознат број девојки и момчиња неовластено влегле на базените со желба да се капат.
Непосредно пред да се удави, истото го направила и Јасмина Т.
Истрагата е во тек.За жал, беше потврдено дека синоќа починала Јасмина Т. (30).
„Според информациите со коишто располагаме во моментов, синоќа на зеничк

Пронајдете не на следниве мрежи: