Додадете ја оваа состојка и пилешката супа ќе биде повкусна од било кога

Пилешката супа е дефинитивно една од оние јадења кои не спаѓаат во сезонска исхрана, туку можеме да ја јадеме кога сакаме. 

Сепак, без сомнеж е дека најмногу ни одговара кога заладува, бидејќи ни дава сила и нѐ загрева.

Сѐ што треба да се направи е кога е веќе сварена, да ставите неколку капки оцет во чинијата.

Можеби не сте од оние кои мешаат вкусови, но ви предлагаме макар да ја пробате оваа комбинација, бидејќи е навистина нешто посебно.

Пронајдете не на следниве мрежи: