Домашна пица со кромид

Направете си домашна пица со кромид! Ви гарантираме одличен вкус за вашиот денешен ручек.Потребни состојки:
1 Тесто за пица
Сол и оригано
2 главици Кромид
100 грама Кашкавал
2-3 маслинки
Начин на подготовка:
Расукајте го тестото за пица како лист со големината на тавата. Одозгора посипете го исечканиот кромид и изренданиот кашкавал. На крај, наредете ги маслинките. Посолете по вкус и попрскајте со оригано. Пицата печете ја 20 минути во рерна на 250 степени.
На здравје!
Повеќе рецепти можете да најдете на najadise.mk Потребни состојки:
1 Тесто за пица
Сол и&nbs

Пронајдете не на следниве мрежи: