Е, ова е СЕНДВИЧ! Кој може да го изеде?

Некои луѓе за сендвич сметаат и лист  шунка помеѓу две парчиња леб, но според стандардите на вистинските јунаци, сендвичот изгледа вака!Со помош на ова видео и вие можете да бидете профи готвач. Се что треба да сторите е да ги повторите чекорите  кои се прикажани.
Состојки: говедска печеница, сол и бибер, масло, малку путер, една погачка, неколку парчиња чедар кашкавал, динстани шампињони и кромид, свежи листови спанаќ, пршена сланина, неколку  парчиња кашкавал.
Деталните инструкции за овој кралски сендвич погледнете го во видеото.
 

7-Layer Steak Sandwich. https://bzfd.it/20yiW7tPin it for later: https://bzfd.it/20yjfPr
Posted by BuzzFeed Food on петок, 29 јануари 2016

Со помош на ова видео и вие можете да бидете профи готвач. Се что треба да сторите е да ги повторите чекорите  кои се прикажани.
Состо

Пронајдете не на следниве мрежи: