ЕДНОСТАВНО НЕОДОЛИВО: Рафаело куглици!

Ова е наједноставното слатко кое можете да го направите. Ќе уживате во вкусот!Најбрз рецепт за брзо колаче, а најслатко е кога го правите и јадете во друштво!
Состојки:
2 дл вода
400 г млеко во прав
300 г шеќер
250 г маргарин
200 г кокосово брашно
100 г кокос за валкање
150 г лешници или бадеми колку што е потребно за сто куглици
Подготовка:
Водата, шеќерот и маргаринот згответе ги, па додадете млеко во прав и кокос. Добро промешајте и оставете да се олади во фрижидер.
Од оваа смеса направете куглици, и во секоја ставете лешник или бадем, па извалкајте во кокос.
За подетални упатства, погледнете го видеото:Најбрз рецепт за брзо колаче, а најслатко е кога го правите и јадете во друштво!
Состојки:
2 дл вода
400 г

Пронајдете не на следниве мрежи: