Екстра брз и едноставен чоколаден колач!

Се подготвува  брзо и  едноставно…Состојки:
3 чаши кисело млеко
3 чаши шеќер
3 чаши брашно
3 лажици какао
1 лажичка сода бикарбона
1 лажичка прашок за пециво
Подготовка:
Соединете  ги сите  наведени  состојки во  глатка компактна маса.  Префрлете ја смесата во  тепсија обложена со  хартија за печење. Печете 30-ина минути во  загреана рена на 200 степени.
Печениот колач исечете го на коцки и прелијте  со  сируп од:
15 лажици млеко
13 лажици шеќер
125гр маргарин
200гр млечно  чоколадо
Сето ова пробарете го и  топло прелијте го преку  исечениот колач.Состојки:
3 чаши кисело млеко
3 чаши шеќер
3 чаши брашно
3 лажици какао
1 лажичка сода бик

Пронајдете не на следниве мрежи: