Екстра брз сос од јајце, сенф и ѓумбир

Совршен прелив кој одлично одговара со крилца или пилешки прсти. Совршен за вас и вашите пријатели на кои веруваме дека ќе им се допадне.1. Најпрво, сварете го јајцето на тивок оган.
2. Варете го 5 до 10 минути.
3. Во блендер ставете го јајцето, сенфот, маслиновото масло и ренданиот ѓумбир.
4. Посолете, наросете црн бибер и изблендирајте.
 1. Најпрво, сварете го јајцето на тивок оган.
2. Варете го 5 до 10 минути.
3. Во блендер ставете го јајцето, сенфот, маслиновото ма

Пронајдете не на следниве мрежи: