ЕСЕНСКИ МОДЕН ДЕТАЉ: Кариран шал!

Раскошниот и кариран шал ја освежува есенската облека, давајќи и посебен шарм, а тоа највеќе доаѓа до израз кога ќе се вклопи со капут или јакна во црна, сива или крем боја.Раскошниот и кариран шал ја освежува есенската облека, давајќи и посебен шарм, а тоа највеќе доаѓа до израз кога ќе се вклопи со капут или јакна во црна, сива или крем боја.

Овој популарен дизајн, кој не излегува од мода, и е одлично во слоевити комбинации, било да се одлучите за класичен модел, карирано „ќебенце“ или шал во форма на ролка. Можете да го носите на различни начини, завиткан околу вратот, префрлен преку рамењата, ставен во појасот и така секогаш ќе изгледате шик. Одлично се вклопува и со црно-бел дезен.

И секако, кога носите кариран шал, другите стилски детали во тој случај треба да ги сведете на минимум, советуваат стилистите.

Раскошниот и кариран шал ја освежува есенската облека, давајќи и посебен шарм, а тоа највеќе доаѓа до израз кога ќе се вклопи со капут или јакна во

Пронајдете не на следниве мрежи: