Филе: Каде што има сила, нема правдина…

Големиот љубител и познавач на фудбалот, Игор Филевски – Филе, на својот фејсбук профил објави интересна мисла поврзана со Хоризонт Турново, а воедно и за целата состојба во македонскиот фудбал, која вреди да се сподели низ медиумите.Филе кажа се во кратки црти, индиректно секако, но секако разбирлива за добрите познавачи на македонскиот фудбал…
„Многу ми е жал за дечките што играат за Турново. Даваат се ‘ од себе и сигурно може и до сам крај да бидат први… но, каде што има сила, нема правдина… за жал…“ стои во објавата на Филевски постирајќи и сторија од „дерби.мк“ со наслов „Хоризонт Турново гостува во Ѓорче Петров“.
Фото: FacebookФиле кажа се во кратки црти, индиректно секако, но секако разбирлива за добрите познавачи на македонскиот фудбал…

Пронајдете не на следниве мрежи: