Фото: Адис Јаховиќ им го честиташе големиот празник на сите православни христијани

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Адис Јаховиќ, на својот официјален фејсбук фан пејџ испрати честитка до сите припадници на христијанската вера.„Честит празник Голема Богородица, за многу години нека ви е на сите православни во светот“ напиша Јаховиќ на својот официјален фан пејџ на Фејсбук.

Јаховиќ се најде на списокот на селекторот Јаневски за претстојните два натпревари од квалификацискиот циклус за пласман на СП во Бразил, против селекциите на Велс и Шкотска.„Честит празник Голема Богородица, за многу години нека ви е на сите православни во светот“ напиша Јаховиќ

Пронајдете не на следниве мрежи: