Фото: Навивачите на Шалке навиваа за Вардар

Вардарци на вчерашниот натпревар со екипата на Брегалница имаа поддршка од малубројните навивачи на Шалке 04.Популарната „УГЕ“ навиваше за Вардар на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје на мечот со Брегалница од Штип.
Малубројните навивачи на Шалке 04 по дуелот од Лигата на Шампионите со ПАОК, реванш дуелот во Солун, враќајќи се од Солун дошле да навиваат и да му упатата поддршка на Вардар.
Инаку, мечот од Првата фудбалска лига на Македонија меѓу екипите на Вардар и Брегалница заврши со победа на домаќините со 1-0.
Фото: ekipa.mkПопуларната „УГЕ“ навиваше за Вардар на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје на мечот со

Пронајдете не на следниве мрежи: