Фото: Урнебесен коментар на еден фан на Перо Антиќ

Перо Антиќ со својата екипа Атланта славеше нова победа во НБА шампионатот.Некој Македонец слатко ги насмеа фановите на нашиот најдобар кошаркар со својот превод од англиски на македонски, но постот на Фејсбук страната на Атланта. 
Дефинитивно некогаш со нашите бисери сме на врвот на листата во светот. 
Сепак, најважното тука е дека Перо Антиќ на теренот мина 18:15 минути период за кој постигна два поена, а имаше и две асистенции и еден скок.
Следниот натпревар Атланта го игра на гости кај Шарлот во понеделник.Некој Македонец слатко ги насмеа фановите на нашиот најдобар кошаркар со својот превод од англиски на македонски, но постот на Фејсбук страната на

Пронајдете не на следниве мрежи: