Главица кромид и сланина е се што ви е потребно за совршено КРЦКАВИ и ВКУСНИ крукчиња

Ова е феноменален рецепт за вкусни, крцкави крукчиња од кромид од кои ќе ви појде вода на устата…. уште кога ќе ги послужите со татар сос, или некој по ваш избор? Ќе исчезнат за миг.Се што ви е потребно за овие вкусни залчиња е сланина, неколку поголеми главици кромид и чили сос или  лут кечеп.
Кромидот исечете го на поголеми кругови и премачкајте ги сотенок слој кечеап, а потоа обвиткајте ги со тенок слој сланина.
Потоа добиените  „прстенчиња“ прободете ги со чепкалка и наредете ги на алуминиумска фолија. Печете во претходно загреана рерна околу 40 минути на 200 степени.
Деталната постапка за подготовка погледнете ја во видеото на следната страна.

 
 

Bacon-Wrapped Sriracha Onion Rings
Posted by BuzzFeed Video on вторник, 6 октомври 2015

Се што ви е потребно за овие вкусни залчиња е сланина, неколку поголеми главици кромид и чили сос или  лут кечеп.
Кромидот исечете го

Пронајдете не на следниве мрежи: