Група Албанци го поздравија убиството на Ивица: „Почивај во пеколот“

Албански навивачи овој викенд направија неверојатен и морбиден гест кој не наликува на човечен гест.Група навивачи на трибините го поддржаа убиството на младиот Марко Ивковиќ, кое се случи во Турција минатата седмица пред стартот на кошаркарскиот меч помеѓу Галатасарај и Црвена Звезда.
Тие објавија транспарент на кој стоеше: „Добра работа Аслан! Почивај во пеколот М.И“.
Инаку, УлтрАслан е навивачката група која е главна на трибината на Галатасарај и која многу веројатно е вмешана во убиството на младиот Србин.
Група навивачи на трибините го поддржаа убиството на младиот Марко Ивковиќ, кое се случи во Турција минатата седмица пред стартот на кошаркарскиот

Пронајдете не на следниве мрежи: