Инцидент на „Филип Втори“: Кипарците се обидоа да наместат грчко знаме среде Македонија!

Навивачите на АПОЕЛ веднаш штом влегоа на Источната трибина на арената „Филип Втори“ се обидоа да испровоцираат инцидент. Се обидоа да наместат грчко знаме како провокација среде Македонија, но тоа не им успеа, објави спортскиот портал ЕКИПА.Редарската служба на Вардар веднаш интервенираше и го одзема знамето со кое фановите на АПОЕЛ сакаа да провоцираат. Имаше мал физички контакт, но набрзо страстите беа смирени, а знамето тргнато.
ФОТО: ЕКИПА
 Редарската служба на Вардар веднаш интервенираше и го одзема знамето со кое фановите на АПОЕЛ сакаа да провоцираат. Имаше мал физички контакт, но н

Пронајдете не на следниве мрежи: