Искористете го стариот леб за оваа вкусна супа!

Заштедете и  уживајте во вкусот!Состојки:
1 стар  леб
200мл вода
½ чаша млеко
1 голема лажица зачини
½ чаша павлака за готвење
Подготовка:
Лебот  поделете го на  помали  парчиња  и потопете ги  во вода. Ставете да се вари на тивок оган еден час. Повремено долевајте вода така што  секогаш ќе имате иста количина како и на почетокот, а 15  минути пред крај зачинете ја супата, додадете ги млекото и павлаката за готвење. Кога ќе се свари супата тргнете од оган и  со  жица за матење полека иситнете ги парчињата леб на што поситно.
Супата послужете ја додека е топла.
Наздравје.Состојки:
1 стар  леб
200мл вода
½ чаша млеко
1 голема лажица зачини
½

Пронајдете не на следниве мрежи: