Јаневски го објави списокот на фудбалери за натпреварите со Велс и Шкотска

Селекторот на Македонската фудбалска репрезентација го врати во националниот тим, Дарко Тасевски.Селекторот Јаневски за натпреварите со Велс и Шкотска ги повика следниве фудбалери:
Голмани: Томе Пачовски (Мехелен, Белгија); Дарко Тофилоски (Кошице, Словачка); Кристијан Наумовски (Динамо Букурешт, Романија)
Одбрана: Бобан Грнчаров (Ботев П., Бугарија); Стефан Ристовски (Латина, Италија); Николче Новески (Мајнц 05, Германија); Ванче Шиков (Волин, Украина); Александар Лазевски (Говерла, Украина); Даниел Георгиевски (Стеауа Букурешт, Романија); Даниел Мојсов (Бран, Норвешка); Даниел Ивановски (Мјалби, Шведска) Среден ред: Остоја Стјепановиќ (Висла Краков, Полска); Дарко Тасевски (Кирјат Шмона, Израел); Никола Глигоров (Хазар Ланкаран, Азербејџан);Давид Бабунски (Барселона Б, Шпанија)
Напад: Иван Тричковски (Васланд Беверен, Белгија); Горан Пандев (Наполи, Италија); Мирко Ивановски (Астра, Романија); Агим Ибраими (Марибор, Словенија); Александар Трајковски (Зулте В., Белгија); Адис Јаховиќ (Вил, Швајцарија); Јован Костовски (Леувен, Белгија)
Собирот на нашиот национален тим ќе биде во понеделник, на 2-ри септември, во 12 часот во „Александар Палас“.
Првиот натпревар, нашата селекција го игра на 6-ти септември со селекцијата на Велс со почеток од 20 часот, додека пак вториот натпревар на четири дена подоцна со Шкотска со почеток од 20,30 часот.
Состави/Фото: ffm.com.mkСелекторот Јаневски за натпреварите со Велс и Шкотска ги повика следниве фудбалери:

Пронајдете не на следниве мрежи: