Како да одолеете? Сочен и лесен чоколаден колач!

Рецепт за колач кој ќе ве воодушеви…Состојки:
3 јајца
½ чаша гриз
1 гогурт
100г мелени ореви
1 чаша брашно
300г шеќер
½ прашок за пециво
1 ванилин шеќер
Малку цимет
1 шолја масло
100г чоколадо
Подготовка:
Изматете ги јајцата со 150г шеќер додаден во гризот, прашокот за пециво, јогуртот, маслото, мелените ореви, малку цимет, па се заедно изедначете и ставете во тепсија, која сте ја обложиле со хартија за печење, со пречник од 26цм.
Печете на 180 степени, 30 минути.
 
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Состојки:
3 јајца
½ чаша гриз
1 гогурт
100г мелени ореви
1 чаша брашно
300г

Пронајдете не на следниве мрежи: