Како сами да направите домашен путер?

Ако сакате за доручек тостиран леб со свеж путер и мармалад, ова е рецепт за вас…. Воопшто не е тешко.Избегнете го купувањето на вештачки направен путер и подгответе го дома сами. Се' што е домашно, секогаш е поубаво, па така е дури и со путерот.
Ако сакате за доручек тостиран леб со свеж путер и мармалад, ова е рецепт за вас. Се што ви е потребно се само две состојки…
Рецептот ќе го најдете на najadise.mkИзбегнете го купувањето на вештачки направен путер и подгответе го дома сами. Се' што е домашно, секогаш е поубаво, па така е дури и со путерот.

Пронајдете не на следниве мрежи: