Ќе ПОЛУДИТЕ по овој рецепт: Еве како да направите здрав кечап

Loading...

Еве уште еден корисен рецепт…Сите знаеме дека производите купени во продавница се преполни со конзерванси и вештачки состојки… Затоа ви даваме одличен и проверен рецепт за домашен кечап.
Потребно е:
4 литри чорба од домат
120 г густин
200 г шеќер
80г сол
1 шолја сирење
Половина ќесичка оригано
Подготовка:
Од 4л чорба, одвојте половина литар, да биде ладна и измешајте ја со останатите состојки. Преостанатата чорба варете ја половина час, па додадете ја разматената смеса, варете се заедно 10 минути со повремено мешање.Сите знаеме дека производите купени во продавница се преполни со конзерванси и вештачки состојки… Затоа ви даваме одличен и проверен рецепт за до

loading...