Ќе полудите: Топен кашкавал во сланина!

Ви се јаде нешто вкусно и неодоливо, кое сакате го подготвите за брзо време? Имаме предлог за вас!Состојки:
Моцарела или било каков кашкавал исечкан на долги ленти
Парчиња сланина
Презла
Јајце
Постапка:
Лентите кашкавал потопете ги во матено јајце, а потоа и во презла. Околу нив замотајте ја и сланината, па наредете ги на тава обложена со мрсна хартија. Печете на висока температура околу 15тина минути. Послужете со доматен сос, мед и сенф или тартар.Состојки:
Моцарела или било каков кашкавал исечкан на долги ленти
Парчиња сланина
Презла
Јајц

Пронајдете не на следниве мрежи: