Кејд Дејвис го напушти МЗТ Скопје

По три сезони Кејд го напушти МЗТ и замина во Грција. Одличниот шутер кој со популарните „шткови“ освои три титули во следната сезона ќе го носи дресот на грчкиот прволигаш Неа Кифисиа.
„Големо благодарам до МЗТ Скопје и до најдобрите навивачи на светот за прекрасните три години поминати овде. Им посакувам на сите мои поранешни тренери и соиграчи се најдобро и успех во понатамошните нивни кариери.. На МЗТ му посакувам исто така се најдобро во претстојната нова сезона”, напиша на Фејсбук профилот на МЗТ Скопје Кејд Дејвис.Одличниот шутер кој со популарните „шткови“ освои три титули во следната сезона ќе го носи дресот на грчкиот прволигаш Неа Кифисиа

Пронајдете не на следниве мрежи: