Колачи полнети со чоколадо

Преслатки, децата ги обожаваат…Состојки:
-230 гр. брашно
-1 пудинг од чоколадо
-90 гр. шеќер во прав
-1 лажица мед
-225 гр. маргарин
-32 коцки млечно чоколадо
Подготовка:
1.Во соодветен сад измешајте го брашното со пудингот, па додајте го шеќерот, медот и маргаринот.
2.Се добро соединете и замесете го тестото.
3.Од тестото одвојувајте по малку и со помош на дланките направете кругови, во кој ќе ставите по една коцка чоколадо.
4.Колачите редете ги во сад обожен со хартија и печете во загреана рерна на 200 степени околу 20 минути.Состојки:
-230 гр. брашно
-1 пудинг од чоколадо
-90 гр. шеќер во прав
-1 лажица м

Пронајдете не на следниве мрежи: