КОШМАРЕН РОДЕНДЕН: Две девојки загинале во несреќа од која дури и полицајците ЗАНЕМЕЛЕ!

Oсум девојки се возеле по Лонг Ајленд во лимузина, славејќи го роденденот на едната од нив. Славењето се претворило во хорор филм, кога на нив налетал возачот Стив Ромео.Британи М. Шулман (23), Лорен Барух (24), Стефани Бели (23) и Ејми Р. Грабина (23), загинале во страшна сообраќајна несреќа кога пик-ап камионет удрил во нивната лимузина со таква сила, што готово ја преполовил.
Две девојки, од кои едната била и идна невеста, се борат за живот, додека уште две девојки се повредени во несреќата.
Возачот на камионетот Стив Ромео (55) е обвинет за возење во пијана состојба, а бил уапсен кога се обидел да избега од местото на несреќата.

Ромео пред само година ипол дена учествувал во уште една фатална несреќа, кога негов соработник страдал откако на глава му паднала канта со градежен материјал со кој токму Ромео управувал.
Иако сѐ уште не е објавен резултатот од тестот на крвта на возачот, не се знае дали бил пијан. Моментално се наоѓа во притвор со кауција од милион долари.
„Нагази на кочницата непосредно пред да удри во лимузината. Ова е една од најлошите несреќи што ги имам видено“, рекол Мартин Флетли, началник во полициска станица.Британи М. Шулман (23), Лорен Барух (24), Стефани Бели (23) и Ејми Р. Грабина (23), загинале во страшна сообраќајна несреќа кога пик-ап камионет уд

Пронајдете не на следниве мрежи: